نماي كامپوزيت

نماي كامپوزيت ساختمان

در ساختمان خيابانهاي مدرن ديوارهاي خارجي اغلب از بتن ارمه داراي حفره حالت تعليق درآمد. و نماي ساختمانها عبارتند از ديوارهاي پرده و ديوار پيش ساخته بتنينماي ساختمان نماي كامپوزيت ،نما مي تواند در زمان مورد نياز بعنوان مقاومت در برابر آتش امتياز محسوب شود .به عنوان مثال اگر دو ساختمان بسيار نزديك به هم هستند.احتمال گسترش آتش از يك ساختمان به ساختمان ديگر را كاهش دهد به طور كلي سيستم هاي نما كه به حالت تعليق و يامتصل به اسلب بتني پيش ساخته خواهد شد از آلومينيوم يا آنودايز) يا فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

در سال هاي اخير بيشتر نماي كامپوزيت آلومينيوم در ساختمان  استفاده شده است .با توجه به هزينه و نوع كيفيت آن محبوب شناخته شده است.نما كامپوزيت وعوامل تشكيل دهندهآلومينيوم در كامپوزيت پنل  بعنوان روكش فلزي به طور گسترده اي استفاده مي شود.در توصيف  ورق  مسطح ميتوان گفت  كه از هسته ترموپلاستيك پيوند بين دو ورق آلومينيوم تشكيل شده است روكش فلزيخارجي ساختمان (نماي كامپوزيت ساختمان) استفاده مي شود.مزيت اصلي  اين است كه با وجود وزن سبك آن بسيار سفت و سخت و قوي ميباشد. با توجه به توانايي نقاشي آلومينيوم در هر رنگ نما كامپوزيت در طيف گسترده اي از رنگ هاي فلزي و غير فلزي ارايه ميشودبطوريكه الگوهاي نماي كامپوزيت با تقليد از مواد ديگر مانند چوب يا سنگ مرمر نيزاستفاده ميشود. برنامه هاي كاربردي از نما كامپوزيت به روكش فلزي نماي ساختمان محدود نمي شود؛آنها را مي توان در هر برنامه روكش فلزي استفاده نمود.

پارتيشن، سقف كاذب و غيره ورق جهت نماي كامپوزيت آلومينيوم در ضخامت هاي مختلف و مارك هاي مختلف در دسترس هستند.ورق هاي كامپوزيت عالي با رنگ PVDF پوشش داده شده است كه تا ۳۵ ميكرون است.اين مزيت مي تواند خم، برش، حفر، مشت و به راحتي به اشكال پيچيده شكل گرفته شود. نماي كامپوزيت داراي نصب و راه اندازي آسان است و در زمان دوره ساخت و ساز صرفه جويي ميشود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۵۲:۰۵ توسط:امين موضوع:

نماي كامپوزيت پرطرفدارترين نما

با ظهور مدرنيسم در معماري و شروع عصر مدرن علاقه مندي وافر به ايجاد ساختمان هاي بلند مرتبه و ساخت و سازهاي صنعتي، استفاده از مصالح پيشرفته بيش از ييش مورد توجه طراحان و مجريان ساختماني قرار گرفت و طي چند سال اخير، استفاده از ورق هاي كامپوزيت آلومينيومي به عنوان يكي از مصالح پيشرفته، آنچنان مورد استفاده قرار گرفته كه امروزه به يكي از اصلي ترين مصالح مورد استفاده در نماهاي ساختماني كشور مبدل شده است. به همين منظور امروز به بررسي نماي كامپوزيت ساختمان مي پردازيم با ما همراه باشيد.

ورق هاي كامپوزيت براي اولين بار در كشور آلمان ابداع گرديد و استقبال و كاربرد فراوان اين محصولات به عنوان يكي از مصالح مورد استفاده در نماي ساختمان ها، بيانگر كيفيت مناسب و عدم وجود هر گونه محدوديت در طراحي و اجراي آن مي باشد. ورق آلومينيوم كامپوزيت در حقيقت تركيب لايه اي متريال هايي نظير پلاستيك فشرده و يك لايه نازك چند ميليمتري از فلز آلومينيوم است. رنگ ورق هاي آلومينيوم كامپوزيت عموما به صورت آزادانه اجرا مي شود و داراي طيف وسيعي از رنگ ها براي براورده كردن نياز مشتري است.

آلومينيوم كامپوزيت پانل: آلومينيوم كامپوزيت پانل معمولي از تركيب چندلايه مختلف به همراه پوشش آلومينيوم به دست مي آيد. دو صفحه آلومينيوم روكش شده، سطح هسته پلياتيلني آن را پوشانده اند. چسباندن اين سطوح آلومينيومي به هسته، توسط فرايندهاي شيميايي و مكانيكي صورت مي گيرد، به طوري كه در مقابل ورقه ورقه شدن به شدت مقاومت مي كند.

آلومينيوم كامپوزيت پانل نانو: آلومينيوم كامپوزيت پانل نانو ضمن دارا بودن خواصي نظير ضد آلايندگي، مقاومت در برابر آتش، استحكام مناسب و غيره، به دليل بهره مندي از تكنولوژي برتر نانو از خصوصيات منحصر به فردي نظير خود تميزكني و مقاومت در برابر مواد اسيدي و قليايي نيز برخوردار مي باشد. بنابراين با توجه به ويژگي هاي فوق، هنگام استفاده از ورق هاي نانو در مقايسه با ورق هاي PVDF معمولي، ديگر نگراني در خصوص تميز نمودن سطوح نماي كامپوزيت به خصوص در مورد ساختمان هاي بلند وجود ندارد.

آلومينيوم كامپوزيت پانل طيفي (رنگي): آلومينيوم كامپوزيت پانل طيفي الهام گرفته از رنگ هاي موجود در طبيعت مثل رنگ هاي رنگين كمان مي باشد. سطح بين ورق بوسيله رنگ براق خاصي پوشانده شده كه باعث ايجاد حس لطافت و رنگارنگي مي گردد. در واقع اين نوع از كامپوزيت ها بسته به زاويه تابش نور، با رنگ هاي متفاوتي ديده شود. از اين ورق مي توان در اجراي دكوراسيون داخلي و خارجي در مكانهاي عمومي، فروشگاه هاي زنجيره اي، مراكز خريد، تبليغات نمايشگاهي و بسياري موارد ديگر استفاده نمود.

آلومينيوم كامپوزيت پانل ضدباكتري: آلومينيوم كامپوزيت پانل ضدباكتري يكي از محصولات انحصاري iBond به مي باشد. اين نوع آلومينيوم، از هسته پلياتيلن با وزن مخصوص كم و ضدآلاينده، بين دو ورق آلومينيومي با تكنولوژي پيشرفته ساخته شده است. برروي سطوح اين ورق، رنگ ضدباكتري بكار رفته كه در اثر آن، ظاهري زيبا و مطلوب ايجاد شده است و همچنين خصوصيات ضد باكتري موجود در رنگ، سبب محافظت محيط هاي خاص نظير اتاق هاي عمل، مراكز توليد و نگهداري دارو، آزمايشگاه ها و غيره مي گردد .

آلومينيوم كامپوزيت پانل مقاوم در برابر آتش: اين نوع ورق از هسته پلاستيكي نسوز به همراه دو لايه ورق آلومينيومي تشكيل شده كه نمونه جديدي از ورقهاي كامپوزيت آلومينيومي است. در واقع هسته پلاستيكي شامل عنصر ضدآتش بوده كه سبب مي گردد اين تركيب به سختي آتش گيرد، همچنين اين قابليت توسط استانداردهاي خاص، آزمايش شده و گواهي كيفيت درجه يك را دريافت نموده است. ضمنا اين ماده نسوز داراي ويژگي مناسبي بوده كه در هنگام آتش سوزي هيچ گونه گاز مضري از خود متصاعد نمي نمايد.

نماي كامپوزيت طرح چوب: اين نوع ورق گونه ديگري از كامپوزيت است كه همانند طرح فلز هم در داخل و هم در خارج كاربرد وسيعي دارد. رويه اين ورق ها از يك لايه لمينيت شده است.

روش اجراي نماي كامپوزيت:

روش اجراي نماي كامپوزيت به دو صورت مي باشد: ۱. سيستم فيكس ۲. سيستم هنگ

در اين روش اجراي نماي كامپوزيت پس از برش و شيار به صورت ثابت، با پيچ يا پرچ بر روي زيرسازي آلومينيومي يا آهني متصل شده كه مراحل نصب آن از سرعت بالايي برحوردار است. در بين فاصله ورق هاي نصب شده جهت ايجاد نمايي زيباتر و ضد آب شدن نماي ساختمان، از تسمه اي به جنس ورق يا چسب هاي پلي اورتان يا چسب و لاستيك سيليكوني استفاده مي شود. در روش فيكس مي توان از دو نوع زيرسازي آلومينيومي و آهني بهره گرفت.

در اين روش، ورق ها با استفاده از شيار هاي چكمه اي تعبيه شده، به صورت ريلي روي پروفيل هاي مخصوص آلومينيومي نصب مي شوند. پس از اجراي كمربندي هاي آهني زيرسازي، با هدف رفع خطاهاي احتمالي سازه، نبشي هاي آهني با شيارهاي لوبيايي روي كمربندي هاي مطابق با آكس بندي ارائه شده در نقشه هاي اجرايي، نصب مي گردند. در مرحله بعد، ريل هاي آلومينيومي با مقطع مشخص در آكس نبشي هاي آهني بوسيله براكت هاي آلومينيومي با دو سوراخ لوبيايي به زيرسازي متصل مي شوند. در اين روش جهت جلوگيري از خوردگي بين آهن و آلومينيوم، از لاستيك هاي دي الكتريكال پي وي سي بين براكت آلومينيومي و نبشي آهني استفاده مي گردد. نهايتا ورق هاي آلومينيوم كامپوزيت بوسيله اتصالاتي آلومينيومي U شكل (موسوم به بچه ناوداني) كه در داخل لامل هاي آلومينيومي قرار مي گيرند، بر روي لامل ها نصب مي گردند.

مزاياي استفاده از نماي كامپوزيت :

داشتن نسبت استحكام به وزن و نسبت سفتي به وزن بالا

غير خورنده، غير مغناطيسي بودن

داراي خاصيت جذب انرژي مناسب

داراي عمر خستگي بالا

توانايي قرار دادن سنسور درون مواد جهت كنترل كاركرد درست يا نادرست كامپوزيت (كامپوزيت هاي هوشمند)

سهولت در ساخت ساختار هاي با اشكال پيچيده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۳:۱۴ توسط:امين موضوع:

پانل كامپوزيت در نماي كامپوزيت

معمولا معماران و طراحان در نماي كامپوزيت به سمت پانل هايي رفته اند كه بنا بر عمل اندونيزه كردن، عمل آوري شده باشند و اين محصولات مورد استفاده بسياري از ساختارهاي  آلومينيومي خوش نام در جهان مانند sears tower بوده و همچنان نيز مورد توجه است. با اين كه به تازگي تكنولوژي هاي پيشرفته در اندونيزه كردن، پانل ها را براي توليد طيف وسيع از رنگ ها در نماي كامپوزيت امكان پذير ساخته است و در جهان نيز نماي ساختمان ها با استفاده از همين محصول رنگ هاي گوناگوني ايجاد شده، اما در ايران تنها رنگ نقره اي است كه كاربرد دارد و حتي خيلي از مجريان پروژه هاي ساختماني نمي دانند كه دامنه رنگ اين محصولات بسيار گسترده و حتي قابليت سفارشي بودن دارد. استفاده از اين ورق ها در نماي كامپوزيت ناگهان در ساخت و ساز ايران با دو مفهوم همراه شد؛ اولين معني در اين جا بود كه نماي ساختمان كه با پانل هاي آلومينيومي پوشش يافته اند، بناهاي مهم و مدرن هر شهر به حساب مي آيند و مفهوم بعدي به جلال و عظمت بنا برمي گردد كه نماي آلومينيوم بسيار در آن اهميت داشت در كمتر از يكي دو سال اين ورق هاي وارداتي چنان جاي خود را در بين مصالح پيش ساخته باز كردند كه امروزه به يكي از اصلي ترين مصالح مورد استفاده درنماي كامپوزيت ساختمان كشور بدل شده اند.استفاده از اين محصول در ساختمان هاي دولتي ساز و ارگان ها نيز در اين فرآيند بي تاثير نبود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۰:۵۴ توسط:امين موضوع:

نماي كامپوزيت در مقابل چند نماي ديگر

نماي كامپوزيت يك كلاس منحصر به فرد از مواد هستند كه از تركيب دو يا چند ماده جداگانه تشكيل شده‌اند كه ماده حاصل نسبت به هر كدام از اجزاء تشكيل‌دهنده استحكام و دوام بيشتري دارد. امروزه از كامپوزيت‌ها براي نماي بيروني ساختمان استفاده مي‌شود. ورق‌هاي كامپوزيت متشكل از دو لايه آلومينيوم و يك هسته از جنس پلاستيك يا يك ماده معدني پركننده مي‌باشند كه در بين اين دو لايه قرار مي‌گيرد. از آنجا كه نمي‌توان ماده‌اي يافت كه همه خواص مورد نظر را دارا باشد، بايد به دنبال چاره‌اي ديگر بود. كليد اين مشكل، استفاده از كامپوزيت‌ها است. خواص كامپوزيت‌ها در مجموع از هركدام از اجزاء تشكيل دهنده آن‌ها بهتر است و اجزاء مختلف، كارايي يكديگر را بهبود مي‌بخشند و اين يكي از مزيت‌هاي كامپوزيت‌ها محسوب مي‌شود، از مزاياي ديگر كامپوزيت‌ها مي‌توان سبك بودن، سهولت در مونتاژ، تعمير و نگهداري را نام برد. با اين وجود كامپوزيت‌ها از نظر انعطاف‌پذيري در اجرا، در سطح ضعيفي عمل مي‌كنند.

نماي بايراميكس:

بايراميكس يك سيستم پوشاننده تزييني است كه براي نماهاي داخلي و خارجي استفاده مي‌شود. اين محصول مي‌تواند بر روي ديوارهاي رنگ شده، سنگ، سيمان، چوب، مقواي نازك، پلاستيك، فلز و شيشه به كار رود. بايراميكس كه امروزه به عنوان نماي تزئيني داخل و خارج ساختمان به كار مي‌رود، براي اولين بار در سال1993 ميلادي توسط يك گروه در تركيه توليد و به دنيا عرضه شد.

محصول حاضر به صورت ملات بوده و متشكل از مخلوط دانه‌هاي گرانيتي و مرمر سراميزه با تنوع رنگ فراوان و دانه‌بندي‌هاي متعدد، رزين‌هاي طبيعي و مصنوعي و ساير افزودني‌ها است. بايراميكس بعد از اجرا و خشك شدن، نماي سنگ تزئيني به خود مي‌گيرد. اين نما روي سطوح چرب، غبارآلود، ناهموار، مرطوب و همچنين مواقعي كه هوا طوفاني و داراي گرد و غبار مي‌باشد، قابل اجرا نيست. مزاياي كاربرد بايراميكس عبارتند از:

• تنوع رنگ

• كاربرد آسان

• نگه‌داري و تعمير آسان

• انعطاف‌پذيري

• قابليت شستشو با آب

• بايراميكس به راحتي مي‌تواند ناهمواري‌هاي حاصل از گچ‌كاري را بپوشاند.

نماي بايراميكس علي‌رغم مزايايي كه دارد مورد استقبال جامعه مهندسين و پيمانكاران ساخت‌وساز قرار نگرفته است چرا كه اين نما با بافت فرهنگي و سليقه‌هاي ايراني همخواني ندارد و جلوه و زيبايي خود را ظرف مدت كوتاهي از دست مي‌دهد.

نماي سنگ:

نماي كامپوزيت دو گروه از سنگ‌هاي طبيعي كه در نماي ساختمان به كار مي‌روند سنگ‌هاي آهكي و سنگ‌هاي آذرين هستند. سنگ‌هاي آهكي معمولاً به دليل وجود رگه‌هايي كه در آن‌ها ديده مي‌شود، استحكام چنداني ندارند و مشكل سنگ‌هاي آذرين معمولاً جذب آب پايين و عدم چسبندگي با بدنه ساختمان است. نماي ساختمان به دليل قرار گرفتن در معرض شرايط جوي (باران، يخبندان، آفتاب و آلاينده‌ها) از اهميت خاصي برخوردار است. سنگ نما بايد ويژگي‌هاي خاصي داشته باشد تا بتواند در برابر اين عوامل دوام بياورد. بنابر اين سنگي كه جهت نما استفاده مي‌شود بايد شرايط زير را داشته باشد:

1. متناسب با آب و هواي منطقه باشد.

سنگ بايد متناسب با شرايط اقليمي انتخاب گردد مثلاً در مناطق سرد و مرطوب، سنگ بايد داراي تخلخل بسيار كم باشد و گرنه ممكن است بر اثر يخبندان متلاشي شود يا در مكان‌هايي كه امكان وزش طوفان شن وجود دارد، سنگ در معرض سايش بوده و بايد مقاومت به سايش بالا داشته باشد.

2. قابليت صيقل خوردن و برش را داشته باشد.

3. مقاومت‌هاي كششي و خمشي نسبتا خوبي را دارا باشد.‌

4. تركيبات كاني‌شناسي آن بايد در نظر گرفته شود.

كاني‌هاي مضر (كاني‌هاي آهن) در برابر آب و هوا اكسيده شده و در نتيجه فرسودگي زودرس را به وجود مي‌آورند. وجود ناخالصي به صورت مجتمع در يك نقطه و يا يك امتداد، نقطه ضعف بوده و مي‌تواند باعث تخريب سنگ شود .

5. سنگ انتخابي بايد چسبندگي خوبي را با ملات داشته باشد (داراي جذب آب مناسب باشد).

6. رنگ آن با ثبات باشد و در برابر بخارها و گازها و پرتو آفتاب پايدار باشد.

نماي سراميك:

با توجه به قيمت بالاي سنگ و باري كه سنگ به ساختمان تحميل مي‌كند، جهت نماي ساختمان در بعضي كشورها استفاده از سراميك رواج قابل ملاحظه‌اي پيدا كرده است. نماي سراميك مشكل وزن را تا حدود يك چهارم وزن سنگ حل كرده است ولي مشكل پيوستگي سراميك و نما به جز در موارد اندكي حل نشده است و با استفاده از روش‌هاي نصب سعي در حل مشكل پيوستگي اجزاي نما وجود دارد. اين نماها با توجه به طراحي قابل كنترل مي‌توانند زيبايي خاص خود را به بيننده تقديم كنند. از جمله معايب نماهاي سراميكي عايق نبودن آن به سرما و گرما و صدا مي‌باشد. همچنين نماهاي سراميكي به دليل بازتاب شديد نور در مكان‌هاي شلوغ به كار نمي‌روند.

moreآشنايي با تاريخچه كاشي و سراميك

نماي آجر:

يكي ديگر از انواع نماها، نماي كامپوزيت نماهاي آجري هستند كه شامل آجرهاي رسي و آجرهاي شيلي مي‌شوند. نماهاي آجر علاوه بر زيبايي، تنوع و ثبات رنگ، به دليل ضريب انتقال حرارت پايين آجر، نقش يك عايق حرارتي و برودتي را براي ساختمان ايفا مي‌كنند و درنتيجه از هدر رفتن انرژي توسط سيستم گرمايشي و سرمايشي ساختمان جلوگيري مي‌كنند. نماهاي آجر بر حسب جنس و رنگ خود باعث دفع و انعكاس گرما در فصل تابستان و جذب انرژي خورشيدي و گرم شدن ساختمان در فصل زمستان مي‌شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۴:۰۱ توسط:امين موضوع:

ويژگيها و مصارف استفاده ورق نماي كامپوزيت آلكوپنل

ويژگي ورق آلومينيوم نماي كامپوزيت Alcopanel كره جنوبي به ضخامت ۴ ميليمتر ميباشد كه از ۲ لايه ۵/۰ ميليمترآلومينيوم با آلياژA3003-H16 توليد كمپاني Alcan آلمان ميباشد و هسته مركزي آن بسته به سفارش كارفرما از نوع پلي اتيلن خالص يا پلي الفين(ضد حريق) تهيه ميگردد.

قدرت پيوستگي يا نيروي جداسازيPeel strength=12/34 cm)) ورق كامپوزيت ALCOPANEL حدودا دو تا سه برابر ورق هاي معتبر دنيا ميباشد كه اين ويژگي مربوط به خط توليد با تجهيزات كاملا آمريكايي در اين كمپاني است.

ويژگي ديگر ورق هاي كامپوزيت نوع رنگ اين محصولKyner 500 ميباشد كه محصول كمپاني PPG آمريكا است و با ضخامت ۳۵ ميكرون كه از ويژگيهاي آن پيوستگي كم نظير رنگ به جهت تكنولوژي پيشرفته غلطكي و به دليل ايجاد يك سطح كاملا پيوسته در مقابل آلودگيهاي جوي,زباله هاي صنعتي,انواع اشعه هاي خورشيد مقاوم تر است ,علت آن استفاده از %۷۵ PVDF در رنگ ميباشد كه پس از ۱۰ سال فقط ۵% افت رنگ در شرايط عادي خواهد داشت.در ضمن اين محصول توسط كمپاني HYSCO كره جنوبي كه در اصل خط رنگ كمپاني هيونداي موتورز كره جنوبي ميباشد رنگ آميزي ميگردد فيلم يا پوشش محافظ ورق ازشركت DUPON فرانسه تهيه شده و از بالاترين كيفيت برخوردار ميباشد و اين پوشش به مصرف كننده اين امكان را ميدهد كه تا ۵ سال بتواند پوشش محافظ را از ورق جدا نكند.

موادي كه در چسب اين پوشش استفاده شده به شكلي است كه پس از مدتي خاصيت خود را از دست داده و به جاي اينكه به رنگ ورق بچسبد و به ورق آسيب برساند خود پوشش از ورق جدا خواهد شد.

ورقهاي آلومينيوم نماي كامپوزيت مصارف زيادي در پوشش نماي بيروني و يا دكوراسيون داخلي ساختمان ها به صورت ديواره ، پارتيشن و سقف كاذب دارد اين ورق ها متشكل از دو لايه ورق آلومينيومي در پوسته هاي بيروني و يك لايه از مواد پلي اتيلن و يا مواد نسوز كاني در وسط مي باشد . ورق هاي كامپوزيت با توجه به ضخامت ، نوع آلياژ آلومينيومي لايه ها ، نوع رنگ بكار رفته در پوسته بيروني و نوع مواد بكار رفته در لايه مياني تنوع وسيعي را به ورق هاي مذكور مي دهد كه هر كدام از انواع آن كيفيت و كاربرد معيني را دارا مي باشد. مقاومت نسبت به تغييرات آب و هوايي محيطي(رطوبت ، حرارت و اشعه خورشيد) يكي از برجسته ترين ويژگي ورق هاي آلومينيوم كامپوزيت در مقابل شرايط محيطي مي باشد، در كشورهاي گرمسير و مرطوب ورق آلومينيوم كامپوزيت بي رقيب مي باشد، بدليل وجود پلي اتيلن فشرده در مركز دو لايه آلومينيوم، ورق كامپوزيت بهترين عايق حرارتي مي باشد كه باعث صرفه جويي در اتلاف انرژي در ساختمان مي شود، همچنين به دليل سطح بسيار صاف و صيقلي براي آلومينيوم، اشعه نور خورشيد را باز تابانيده و كمترين حرارت را از اشعه خورشيد جذب مي نمايد. همچنين يكي ديگر از ويژگي هاي ورق آلومينيوم كامپوزيت اين است كه مقاوم ترين فلزات در مقابل رطوبت مي باشد و زنگ نمي زند و تغيير رنگ آن در مقابل ساير مصالح سا سبك سازي ساختمان در مرمت و بازسازي ساختمانهاي موجود نقش مهمتري را ايفا مي نمايد چرا كه به علت سن بالا و ديدگاههاي قديمي طراحي داراي سازه هاي ضعيف تري هستند .

به كارگيري ورق هاي تركيبي و سبك وزن در ساختمانها منجر به داشتن نما و ساختمان سبك تري خواهد شد كه به ميزان قابل توجهي در كاهش نيروهاي ناشي از زمين لرزه موثر مي باشد در نماي ساختمانهاي بلند مرتبه از چه متريالي بايد استفاده شود . سبك سازي ، عايق حرارتي ، عايق صوتي ، تنوع در شكل پذيري ، ابعاد دلخواه ، زيرسازي سبك مقاوم در طول زمان ، مقاوم و ايمن در برابر زلزله ، تاثيرگذاري در سبك سازي اسكلت اصلي ساختمان در نتيجه ورق هاي آلومينيوم نماي كامپوزيت آلكوپنل بهترين گزينه مي باشد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۳۱:۳۹ توسط:امين موضوع:

برخي از قابليت هاي نماي كامپوزيت

امروزه ورق آلومينيوم نماي كامپوزيت يكي از شناخته شده ترين و مطرح ترين متريال براي نماي ساختمان به شمار مي آيد. سبك بودن و كاستن از بار ساختمان از مهم ترين شاخصه هاي استفاده از اين متريال مي باشد علاوه بر اين زيبايي مدرن و برخي از شاخصه هاي فيزيكي و شيميايي آن را به يكي از بي رقيب ترين مصالح ساختماني مبدل كرده است. برخي از خصوصيات ورق آلومينيوم كامپوزيت عبارت است از:

سادگي اجرا : به دليل وزن كم و انعطاف زياد ورق آلومينيوم كامپوزيت يكي از ساده ترين مصالح ساختماني براي اجرا در نما مي باشد . عمليات برش خمش سوراخ كردن با ساده ترين و كم هزينه ترين وسايل قابل انجام مي باشد . در ساختمان هاي بلند و برج ها كه جابجايي وسايل ساختمان يكي از معظلات ساخت مي باشد بسيار استقبال مي شود.

نماي كامپوزيت مقاوم نسبت به تغييرات آب و هوايي محيطي(رطوبت حرارت و اشعه خورشيد) : يكي از برجسته ترين خصوصيات ورق هاي كامپوزيت مقاومت در مقابل شرايط محيطي مي باشد در كشور هاي گرمسير و مرطوب ورق آلومينيم كامپوزيت بي رقيب مي باشد. به دليل وجود پلي اتيلن فشرده در مركز و لايه آلومينيوم ورق كامپوزيت بهترين عايق حرارتي مي باشد كه باعث صرفه جويي در اتلاف انرژي در ساختمان مي شود. همچنين به دليل سطح بسيار صاف و صيقلي براي آلومينيوم اشعه نور خورشيد را باز تابانيده و كمترين حرارت را از اشعه خورشيد جذب مي نمايد هم چنين ورق آلومينيوم از مقاوم ترين فلزات در مقابل رطوبت مي باشد و زنگ نمي زند و تغيير رنگ آن در مقابل ساير مصالح ساختماني نما كمتر است.

تنوع رنگ و سايز: ورق آلومينيوم در ضخامت هاي مختلف در ورق آلومينيوم و ضخامت هاي مختلف در پلي اتيلن مركزي باتوجه به موارد استفاده مختلف موجود مي باشد . هم چنين ورق آلومينيوم تقريبا به هر رنگي قابل ساخت مي باشد و تنوع رنگ آن بدون محدوديت است.

مقاوم در برابر آتش سوزي : ورق آلومينيوم كامپوزيت يكي از مقاوم ترين مصالح ساختماني مي باشد كه آتش نمي گيرد و در هنگام آتش سوزي گاز يا دود توليد نمي كند. مقاومت در برابر آتش سوزي ورق ضد حريق كامپوزيت از استاندارد GRAID B1 هم بيشتر مي باشد.

سبكي وزن نماي كامپوزيت : ورق هاي كامپوزيت داراي وزن كمي حدود 8-5 كيلو گرم در هر متر مربع مي باشند كه در مقايسه با ديگر مصالح از قبيل سنگ شيشه و سيمان داراي پايين ترين وزن ممكن مي باشد. با بررسي هاي به عمل آمده نماي كامپوزيت آلومينيوم حدود 90% سبك تر از سنگ گرانيت.85% سبك تر از سيمان. 75% سبك تر از شيشه و 50% سبك تر از ورق معمولي است. (كاهش وزن سازه باعث كاهش ضريب زلزله در محاسبات مي باشد.)

خواص آكوستيك : فضاي خالي پشت ورق هاي كامپوزيت باعث ايجاد خاصيت آكوستيك مي شود. بعنوان مثال وقتي از يك ورق كامپوزيت در يك ساختمان با ديوارهاي ساخته شده از بتن سبك استفاده مي شود خاصيت عايق بودن صوت آن دو برابر مي شود.

تنوع در شكل پذيري :  بوسيله ابزار زواياي مختلف با لبه تيز تا 135 درجه را مي توان با اين ورقها ايجاد كرد در حاليكه براي مصالح رايج ديگر فاقد سيمان، سنگ و شيشه اين امر امكان پذير نمي باشد.

عملكرد غير يكپارچه در زلزله : با توجه به اينكه اين ورق ها به صورت ثابت به نماي ساختمان متصل نمي شوند هنگام وقوع زلزله ورق ها در جاي خود حركت كرده و امكان فرو ريختن آن به حداقل مي رسد.

امكان آب بندي نما : از ويژگي هاي نماي كامپوزيت، امكان آب بندي آن مي باشد به گونه اي كه امكان نفوذ آب به زير نما وجود نداشته باشد و آب ناشي از باران و برف پس از هدايت به شيارهاي تعبيه شده از محل معيني خارج مي شوند.

بي نيازي به شستشو : از ديگر ويژگي هاي اين ورق ها تميز ماندن آن است . دليل اين امر نوع رنگ مصرفي است كه در اثر جريان هوا الكتريسيته ساكن در ورق ايجاد نمي شود كه گرد و غبار معلق در هوا جذب نشده لذا سطح آن تميز مانده و هر گونه گرد و غبار احتمالي نيز با اولين باران از روي سطح كاملا شسته مي شود .

قابليت تعويض پانل ها نماي كامپوزيت : در صورت بروز هرگونه مشكل در يكي از پانل ها به دلايل مختلف اين قابليت وجود دارد كه بتوان بدون خرابي كل نما تنها پانل آسيب ديده را عوض كرده و يك پانل جايگزين آن كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۲۴:۴۶ توسط:امين موضوع:

نماي كامپوزيت طرح سنگ چيست

نماي كامپوزيت طرح سنگ پانل هاي از سنگ طبيعي هستند كه از روكش نازك سنگ درست شده و با لايه آلومينيوم لانه زنبوري تقويت شده است. پانل سنگي ممكن است عملا از هر سنگ طبيعي توليد شود از جمله : گرانيت، سنگ مرمريت، سنگ آهك، ماسه سنگ يا تخته سنگ.

به دليل زيبايي ايجاد شده توسط سنگ طبيعي بكار رفته در اين پانل ها و تركيب آن با آلومينيوم اين محصول كاربرد هاي وسيعي پيدا كرده است . پانل سنگي قابليت استفاده براي نماهاي خارجي، داخلي،كف ساختمان، آسانسور و ... داراست .

كيفيت و دوام محصولات ، هزينه كمترو كاهش زمان موثرترين پارامتر ها جهت انتخاب اين محصول است.

به دليل ساختار اين پانل ها ، وزن بسيار كاهش مي يابد . و اين موضوع خود به كاهش وزن سازه و مقاومت آن كمك مي كند.

نماي كامپوزيت طرح سنگ سخت و با دوام است و درمقابل ضربه فوق العاده مقاومت بوده و استحكام خمشي بالاي دارد. مقاومت آنها در مقابل ضربه ، 60 برابر بيش از گرانيت جامد 3  سانتي متر است. بر خلاف سنگ سخت ، اين پانل ها مي تواند خم شده، و انتخاب آنها براي مكان هاي كه زمين لرزه است ايده آل مي باشد. لانه زنبوري آلومينيومي تقويت شده اي كه در پانل ها بكار مي رود سبب مي شود تا شكنندگي سنگ از بين برود.

پانل سنگي غير قابل نفوذ به نفوذ آب است . لايه فيبر اپوكسي تقويت شده، به طور مستقيم در پشت لايه سنگ، قرار مي گيرد يك مانع ضد آب است.

اين خواص ، باعث مي شود تا به جاي استفاده از سنگ هاي سنتي از پانل سنگي استفاده شود و اين محصول جايگاه بي نظيري در طراحي هاي نوين پيدا كند .

مزاياي نماي كامپوزيت طرح سنگ

• داراي جذابيت سنگ طبيعي مانند گرانيت، سنگ مرمريت، سنگ آهك ، تراورتن و ...

• داراي وزن كم حدود 80 درصد كمتر از سنگ جامد

• مقاومت به ضربه بيش از 60 بار بيشتر از 3 سانتي متر گرانيت

• تنوع بسيار بالا - انتخاب تقريبا نامحدود از انواع سنگ مرمريت، گرانيت و سنگ آهك

• جلاي فوق العاده سطح آنها

• مقاومت در برابر تنش هاي حرارتي و تنش هاي برشي

• انعطاف پذيري بالا نسبت به سنگ طبيعي

• سهولت استفاده و كار با آن

• تنوع موارد مصرف از جمله استفاده در نماي خارجي و ديوار داخلي ، ديوار پوشها و روكش كابين آسانسور.

• ظرافت بسيار بالا نسبت به سنگ طبيعي

• غير قابل نفوذ به نفوذ آب

• افزايش مقاومت در برابر انفجار ساختمان بيروني.

• عملكرد ثابت در تمام شرايط آب و هوايي

• كاهش در هزينه و زمان نصب

• عمر زياد - حدود 35 سال تجربه استفاده از اين محصول در دنيا حاكي از اين موضوع است.

 كاربردها

نماي كامپوزيت طرح سنگ  در كاربرد هاي مختلف استفاده مي شود. اين پانل ها هر جايي كه سنگ هاي سنتي  محكم و ضخيم ديگر استفاده stone-compositeمي شوند قابل استفاده هستند. بلكه استفاده از پانل ها به جاي سنگ هاي سنتي سنگين بسيار مقرون به صرفه مي باشد. در زير برخي از كاربرد هاي پانل هاي سنگي را عنوان مي كنيم .

نماي خارجي ساختمان هاي جديد

پانل سنگي بيش از  25 سال سابقه استفاده در نماي خارجي ساختمان ها را در سراسر جهان دارد. پس از سالها قرار گرفتن در معرض محيط هاي مختلف و پس از انتقال حرارت شديد ، سرما ي تند، زلزله و طوفان ، پانل هاي با دوام باقي مي ماند .

نوسازي

پانل سنگي يك راه حل ايده آل براي نوسازي هر دو قسمت بيروني و داخلي محسوب مي گردد. پانل سنگي اقتصادي ترين انتخاب است، از اين رو پانل ها را مي توان بدون نياز به تخريب و تقويت ساختمان هاي موجود بر روي روكش فلزي نصب نمود.                       

نماي داخلي

پانل سنگي زيبايي سنگ طبيعي را حفظ مي كند و خواص شكنندگي و تردي سنگ هاي سنتي را ندارد. آنها اغلب بر روي ديوار لابي، سقف و ميز پذيرايي نصب مي شوند. مقاومت در برابر ضربه سنگ سبك را براي حمل و نقل مناسب گردانده  كه نياز به تجهيزات بالابر سنگين نيز ندارد . پانل هاي سايز بزرگ طراحي هاي انعطاف پذير را فراهم مي كنند.پانل ها مي توانند در ساختمان به درستي وهماهنگي با پرسنل مجري نصب شده و  مي توانند به سرعت در پروژه ها بدون نياز به آوردن نيروي كار متخصص  اجرا شوند.             stone-composite

آسانسور

پانل سنگي مرمريت ، گرانيت، سنگ آهك و سنگ تراوانتن 80 ٪ وزن آنها كمتر از سنگ هاي سنتي سنگين مي باشد. اين پانل سنگ طبيعي ظرافت، زيبايي و دوام براي ديوارها كابين آسانسور، كف و سقف رادارا مي باشد. در صنعت آسانسور صدها نوع مختلف سنگهاي مختلف مانند: ماربل، گرانيت و سنگ آهك استفاده مي شود، در حالي كه هزاران دلار در هزينه تجهيزات مكانيكي پس انداز مي گردد. به دليل اينكه پانل هاي سنگي نياز به نگهداري ندارند هزينه طول عمر كمي در بر دارد. اين پانل ها در برابر ضربات شديد چرخ هاي دستي ، جا به جايي مبلمان و خرابكاري مقاومت مي كنند .

 ساختمان هاي مسكوني

سنگ هاي سنتي سنگين به طور كلي براي ساختمان هاي مسكوني مناسب نيست مگر اينكه  فاكتور هاي وزن و دوام مد نظر باشد.

 پانل ها در خانه هاي مسكوني ، كفپوش بالكن و نماي داخلي به خوبي روكش فلزي استفاده مي شود. با اين حال ، در برنامه هاي كوچك، تفاوت هزينه بين پانل سنگي و سنگ طبيعي نازك شده مي تواند با كاهش هزينه هاي كارگري و پس انداز ساختاري جبران شود.               

پانل هاي سنگي  موجود

نماي كامپوزيت طرح سنگ را مي توان تقريبا از هر سنگي كه در دسترس هستند و به اندازه كافي بزرگ هستند تهيه كرد 14.  نوع سنگ استاندارد در حال حاضر موجود مي باشد ، اما فقط نماينده ي كوچكي از طيف گسترده اي از گرانيت طبيعي، سنگ مرمريت و سنگ آهك قابل استفاده در سنگ پانل مي باشند.  كه پانل هاي مرمريت، گرانيت و سنگ آهك ا زان جمله مي باشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۰۰:۵۴ توسط:امين موضوع:

نحوه اجراي نماي كامپوزيت

نماي كامپوزيت به پنج روش اجرا مي‌شود.

۱.روش ثابت (Fixing)

۲. روش ريلي ((Hanging

۳.روش (H، L)

۴. روش فيكس ريلينگ

۵. هوك

۱. روش ثابت (Fixing):

در اين روش ورق‌هاي كامپوزيت پس از برش و شيار به صورت ثابت با پيچ يا پرچ بر روي زير سازي آلومينيومي يا آهني متصل شده كه مراحل نصب آن از سرعت بالايي بر خوردار است. در بين فاصله ورق‌هاي نصب شده جهت ايجاد نمايي زيبا‌تر و ضد آب شدن نما از تسمه‌اي از جنس ورق و چسب‌هاي پلي اورتان كه دوام بسيار بالايي نسبت به چسب و لاستيك سيليكوني دارد استفاده مي‌گردد. در روش ثابت مي‌توان از دو نوع زيرسازي آهني و آلومينيومي بهره گرفت.

در اين سيستم جهت اجراي كمربندي‌هاي اصلي زير سازي از پروفيل‌هاي آهني با مقطع مشخص و متناسب با ابعاد ساختمان و طرح مورد استفاده قرار مي‌گيرد. همچنين جهت ساخت شبكه‌اي از آكس بندي‌هاي افقي و عمودي متصل به كمربندي كه محل نصب ورق‌هاي كامپوزيت و يا نماي شيشه را مشخص مي‌كنند نيز از پروفيل‌هاي آهني مشابه استفاده مي‌گردد.

۲.  روش ريلي ((Hanging:

در اين روش، ورق‌ها با استفاده از شيارهاي تعبيه شده، بصورت ريلي بر روي پروفيل‌هاي مخصوص آلومينيومي نصب مي‌گردند. در اين حالت بدليل عدم استفاده از پيچ يا پرچ، سرعت كار بالا بوده، امكان جدا سازي و تعويض هر يك از قطعات بطور جداگانه وجود داشته و همچنين به دليل كاربرد پروفيل‌هاي ناوداني شكل آلومينيومي، ديگر نيازي به آب بندي نما وجود ندارد.

در اين روش پس از اجراي كمربندي‌هاي آهني جهت شكل گرفتن ساختار زير سازي، نبشي‌هاي آهني با مشخصه سوراخ لوبيايي روي كمربندي‌ها مطابق با آكس بندي ارائه شده در نقشه‌هاي اجرايي، نصب مي‌گردند. در مرحله بعد، ناوداني‌هاي ريلي آلومينيومي با مقطع مشخص در آكس نبشي‌هاي آهني بوسيله براكت‌هاي آلومينيومي با دو سوراخ لوبيايي به زير سازي متصل مي‌شوند. در اين روش همانند روش ثابت آلومينيومي جهت جلوگيري از خوردگي بين آهن و آلومينيوم از لاستيك دي الكتريكال بين لامل آلومينيومي و نبشي آهني استفاده مي‌گردد.

ورق‌هاي نماي كامپوزيت بوسيله اتصالاتي آلومينيومي به شكل ناوداني (بچه ناوداني) كه در داخل لامل‌هاي آلومينيومي مي‌باشند بر روي لامل‌ها نصب مي‌گردند نحوه اتصال ورق به ناوداني با شيوه‌هاي مختلفي اجرا مي‌گردد كه باعث ايجاد تفاوت در روشهاي هنگ مي‌گردد كه از آن جمله مي‌توان به سيستم هوك اشاره نمود.

مراحل اجراي زير سازي در روش ريلي (Hanging):

انجام رول بولت و اتصال دستك‌هاي قوطي‌هاي ۸۰*۴۰ فلزي عمودي و افقي

جوش قوطي‌هاي فلزي

نصب براكت فلزي

نصب نبشي آلومينيومي

نصب ناوداني ريلي

نصب ناوداني بولت

شيار و برش ورق

خم و مونتاژ ورق

نصب و تثبيت ورق

۳.  روش (H، L):

مانند روش فيكس بوده با اين تفاوت كه ورق‌ها كاست نخواهد شد و بلافاصله بعد از برش در پروفيل‌هاي مخصوص H شكل و L شكل قرار مي‌گيرند.

از مزاياي اين روش به سرعت اجراي بالا و تميزي اجرا و هزينه كمتر مي‌توان اشاره كرد. معايب اين روش، عدم آب بندي ۱۰۰ درصد و همچنين عدم امكان تعويض پانل در صورتي كه لازم به تعويض باشد و در صورتي كه پانل‌ها به ابعاد بزرگ اجرا شود موجب تغيير شكل ورق و ايجاد سر و صدا در هنگام باد و بارندگي خواهد بود.

۴.  سيستم ثابت با زير سازي آلومينيومي (فيكس ريلينگ):

در اين روش جهت جلوگيري از خوردگي بين آهن و آلومينيوم از زير سازي آلومينيومي استفاده مي‌گردد. اين سيستم داراي قابليت رگلاژ كامل نسبت به روش ثابت آهن و همچنين به علت استفاده از آلومينيوم، سازه سبك‌تر نسبت به روش ثابت آهن مي‌باشد. آب بندي در اين سيستم با تسمه از جنس ورق در ژوئن‌هاي عمودي و دو لب برگشت در ژوئن‌هاي افقي صورت مي‌پذيرد.

تفاوتهاي روش ثابت و ريلي:

روش ثابت فاقد بسياري از قابليت‌هاي روش ريلي است. در اين روش آب بندي نما به صورت نصب ريل انجام نمي‌شود و ورق‌ها با پرچ به قوطي‌هاي فلزي بسته مي‌شود لذا قابليت حركت ندارند. در بسياري موارد نيز پرچ‌ها به صورتي كه در روش ريلي پوشيده مي‌شوند از رويت مصون نمي‌مانند. در مقابل سرعت نصب و هزينه اجرائي كمتر از مزاياي اين روش مي‌باشد.

در روش ريلي امكان جابجايي ورق‌هاي نصب شده وجود داشته و در صورت لزوم مي‌توان ورق‌ها را در محل جابجا نمود.

مزاياي سيستم هنگ نماي كامپوزيت :

• با توجه به اينكه تمام اجزاي زير سازي و رو سازي از يك جنس (آلومينيوم) مي‌باشند، انقباض و انبساط اجزا در اثر تغيير دما مشابه هم بوده كه اين امر از تغيير حالت دادن و خرد شدن جلوگيري مي‌كند.

  •   آب بندي در اين سيستم نياز به استفاده از چسب‌هاي سيليكون و يا لاستيك آب بندي نمي‌باشد، كه با توجه به كوتاه بودن عمر چسب‌هاي سيليكون و لاستيك‌هاي آب بندي استفاده نكردن از موارد فوق از نقاط قوت اين سيستم به شمار مي‌آيد.

• قطعات متناسب با وزن خود روي بولت‌ها قرار مي‌گيرند كه به علت فرم خاص مونتاژ ورق‌ها در هنگام زلزله و يا وزش باد‌هاي شديد از محل خود خارج نمي‌گردند و از پايداري بالايي در برابر نيروهاي جانبي برخوردار مي‌باشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۲۷:۰۶ توسط:امين موضوع:

مزاياي نماي كامپوزيت و تابلو كامپوزيت

استحكام در عين سبك بودن

سطوح هموار و يكنواخت بودن رنگ

شكل پذيري آسان

تنوع در رنگبندي

مقاومت بالا در برابر حريق

عملكرد غير يكپارچه در تكان هاي شديد و زلزله

امكان آب بندي نما

بدون نياز به شستشو مداوم

قابليت تعويض آسان پانل ها

خواص آكوستيك فوق العاده

تفاوت هاي نماي كامپوزيت با ساير نماهاي موجود

در دنياي امروز در سطح شهرها نماهاي مختلفي از جمله نماي سنگي ، نماي سكوريت يا شيشه اي ، نماي چوبي و … را نظاره مي نماييم اما در ميان اين نماها ، نماي كامپوزيت امروزه در حال نبديل شدن به انتخاب نخستين بسياري افراد مي باشد .

برخي از اصلي ترين عوامل انتخاب نماي كامپوزيت :

ورق هاي آلومينيوم كامپوزيت در حال حاضر در اقصي نقاط دنيا به سهولت در دسترس مي باشند

هزينه نصب و اجراي آن به نسبت ساير متريال ها كمتر مي باشد

زمان اجراي پروژه با توجه به آماده بودن وق هاي آلومينيوم كامپوزيت بسيار كوتاه تر مي باشد

پايداري ايستايي مطلوب در برابر شرايط مختلف آب و هوايي ، نماي كامپوزيت در برابر شرايط جوي مختلف هرگز رنگ و زيبايي خود را از دست نخواهد داد .

كامپوزيت در حال حاضر در جرگه بروزترين و زيباترين نماها در دنيا محسوب مي شود

ساخت تابلوهاي كامپوزيت و نماسازي زمبنه ساده و يا طرح دار :

در اين نوع تابلو براي زمينه حروف از متريال كامپوزيت استفاده مي شود كه نوع حروف بر حسب سفارش مشتري ساخته مي شود بر روي آن نصب مي گردد

نوع حروف روي نماي كامپوزيت را مي توان از حروف برجسته پلاستيك – حروف برجسته چلنيوم و فلزي و يا حروف استيل استفاده نمود

طرح كامپوزيت نيز مي تواند ساده باشد و يا از تركيب چند رنگ استفاده شود كه متناسب با نوع فعاليت و سليقه كارفرما ، بهترين گزينه انتخاب خواهد شد

در مواردي طرح تابلو كامپوزيت ميتواند تلفيقي از ۲ يا ۳ متريال مختلف باشد

بدين منظور ميتوان روي طرح نماي كامپوزيت ، حروف برجسته پلاستيك ، حروف برجسته استيل يا چلنيوم استفاده نمود

ساخت تابلوهاي كامپوزيت با برش حروف

حروف بر روي كامپوزيت به وسيله ليزر برش داده مي شود برش مي خورد و بعد با كنشكاف كردن لب ها به سمت داخل با اندازه ۱۰ سانت خم مي خورد و بعد از آن سمت داخل كار طلق پلكسي سفيد به جاهاي كه نوشته برش خورده چسبانده شده و بعد از آن روي پي وي سي ۱ سانتي مهتابي كار گذاشته مي شود كه باعث زيبايي بسياري بالاي تابلو ميگردد

مي توان به جاي چسباندن طلق پلكسي از داخل كامپوزيت ، بعد از برش كامپوزيت ، حروف و نوشته ها را از ورق پلكسي گلاس برش داده و روي كامپوزيت چسباند و براي روشن شدن حروف ، در بخش زير حروف پلكس گلس شفاف بچسبانيم

در مجموعه گروه مهندسي گارنت طرح اوليه تابلو كامپوزيت ، نماي كامپوزيت ساختمان و يا نماي تابلو كامپوزيت مغازه ، بصورت ۳ بعدي به مشتريان محترم ارائه شده و بر اساس آن ، عيناً همانند طرح ۳ بعدي كامپوزيت تابلو پياده سازي و اجرا خواهد شد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۵۸:۲۴ توسط:امين موضوع:

برتري رنگ پيوستگي در نماي كامپوزيت

۱: ورق آلومينيوم نماي كامپوزيت Alcopanel به ضخامت ۴ ميليمتر ميباشد كه از ۲ لايه ۵/۰ ميليمترآلومينيوم با آلياژA3003-H16 توليد كمپاني Alcan آلمان ميباشد و هسته مركزي آن بسته به سفارش كارفرما از نوع پلي اتيلن خالص يا پلي الفين(ضد حريق) تهيه ميگردد.

۲: قدرت پيوستگي يا نيروي جداسازيPeel strength=12/34 cm)) ورق كامپوزيت ALCOPANEL حدودا دو تا سه برابر ورق هاي معتبر دنيا ميباشد كه اين مربوط به خط توليد با تجهيزات كاملا آمريكايي در اين كمپاني است .

۳: نوع رنگ ورق آلومينيوم نماي كامپوزيت Kyner 500 ميباشد كه محصول كمپاني PPG آمريكا است و با ضخامت ۳۵ ميكرون كه از ويژگيهاي آن پيوستگي كم نظير رنگ به جهت تكنولوژي پيشرفته غلطكي و به دليل ايجاد يك سطح كاملا پيوسته در مقابل آلودگيهاي جوي,زباله هاي صنعتي,انواع اشعه هاي خورشيد مقاوم تر است ,علت آن استفاده از %۷۵ PVDF در رنگ ميباشد كه پس از ۱۰ سال ورق آلومينيوم كامپوزيت فقط ۵% افت رنگ در شرايط عادي خواهد داشت.در ضمن ورق آلومينيوم كامپوزيت توسط كمپاني HYSCO كره جنوبي كه در اصل خط رنگ كمپاني هيونداي موتورز كره جنوبي ميباشد رنگ آميزي ميگردد.

۴: فيلم يا پوشش محافظ ورق آلومينيوم نماي كامپوزيت ازشركت DUPON فرانسه تهيه شده و از بالاترين كيفيت برخوردار ميباشد و اين پوشش به مصرف كننده اين امكان را ميدهد كه تا ۵ سال بتواند پوشش محافظ را از ورق آلومينيوم كامپوزيت جدا نكند. موادي كه در چسب اين پوشش استفاده شده به شكلي است كه پس از مدتي خاصيت خود را از دست داده و به جاي اينكه به رنگ ورق بچسبد و به ورق آسيب برساند خود پوشش از ورق جدا خواهد شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۲۰:۴۱ توسط:امين موضوع: